• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Basın Toplantısı Yapıldı

Değerli basın emekçileri değerli halkımız!

Akp hükümetinin toplum üzerinde yürüttüğü savaş konsepti ve bir bütünen muhalif kesimleri sindirme yok etme gibi faşizan uygulamalar her geçen gün adım adım hayata konulmaktadır. ‘’Mevzuatı bir kenara bırakın’’ tehdidi ve hukuksuzluğu ile başlatılan ve başbakanlık genelgesi ile hayata konulan bu hukukun ayaklar altına alındığı süreç bizzat memur sen ve eğitim bir sen in eliyle yürütüldüğünü görmekteyiz.


Son 3 aylık Süreçte Mardin’de 8 arkadaşımıza Cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmış ve memuriyetten men teklifi ile bakanlık disiplin kuruluna gönderilmiştir.
Ankarada 100 ü aşkın arkadaşlarımızın katledildiği vahşete karşı sendikamızın almış olduğu 2 günlük grev kararına uyan ve greve katılan 72 okul müdürü ve müdür yardımcısı arkadaşımıza soruşturma açılmış kızıltepede 15 nusaybinde 9 Mazıdağı 3 ve Dargeçitte bir olmak üzere toplam 28 arkadaşımızın idarecilik görevlerine son verilerek başka okullara sürgün edilmiştir.
Yine 12-13 Ekim ve 29 Aralık grevlerine katılan 2600 öğretmen arkadaşlarımıza inceleme başlatılmış
Son olarak Kızıltepe eğitim sen temsilciliği yöneticilerimizden iki arkadaşımız Yozgat ve Erzurum a sürgün edilmiştir.


            25,03,2016 bugün itibari ile Mardin 2, asliye ceza mahkemesinde görülen ve 8 KESK yöneticisi ve üyesi arkadaşın cumhurbaşkanına hakaretten yargılandığı dava 29 Nisan 2016 ya ertelendi.Aynı mahiyet ve içerikte 12 ve 13 ekimde yapılan yürüyüş ve basın açıklamaları adli koğuşturmaya yer olmadığına dair karara rağmen, 11 Ekimdeki yürüyüş ve basın açıklamasından yargılanıyoruz.

Sonuç itibariyle AKP hükümeti ve milli eğitim bakanlığında politikalarını hayata geçiren vede bizi sindirmeye çalışan anlayış 100 yılık mücadele geçmişimizde verdiğimiz bedelleri bilmeden, verdiğimiz bedelleri görmeden geri adım atacağımızı sineceğimizi korkacağımızı zannediyorlar. Ancak yanıldıklarını bu mücadeleyi büyüterek birbirimizi güçlendirerek göstereceğiz. Yılmayacağız korkmayacağız bu hukuksuzluklara karşı meşru ve haklı mücadelemizi sürdürecek eninde sonunda kazanan örgütlü mücadelemiz olacaktır.

 

KESK MARDİN ŞUBELER PLATFORMU

509 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret192471
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!