• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Mektup Eylemi ve Basın Açıklaması

19 aralık 2009 Cumartesi Ülke genelinde KESK,DİSK,TTB ve TMMOB'un ortaklaşa alınan kararları doğrultusunda Türkiye genelinde eylemler gerçekleştirilecek. Eski Mardin'deki PTT Binası önünde toplanan Mardin sivil toplum örgütleri "süreç içinde yaşanan toplumsal olayları ve parti kapatmaları" hakkında açıklamalarda bulundular.Sivil toplum örgütleri adına basın açıklamasını  Kesk dönem sözcüsü Doğan ANĞAY okudu.Açıklamanın okunmasından sonra sözü Mardin Tabib Odası'ndan Hamit KASSAP'a bıraktı.Hamit KASSAP; TBBM Başkanı M.Ali ŞAHİN,Türkiye Cumhuriyeti CumhurBaşkanı Abdullah GÜL ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN'a isteklerimizi ve düşüncelerimizi aktarmak için  mektup eylemi gerçekleştireceklerini dile getirdi.Hamit KASSAP konuşmasında;
" Sorunlarımızı  demokratik tutumla, hukuksal ve adaletli yaklaşımla çözmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Yaşadığımız toprakların en büyük sorunu olan Kürt Sorunu’nun,  aynı zamanda bir demokrasi sorunu olduğu düşünüldüğünde, demokratik çözüm üretilmediği sürece, Türkiye demokrasisi  karanlıktan aydınlığa çıkmayacaktır.

  Daha önce Kürt sorununun demokratik çözümünde sorumluluk üstlenmiş olan siyasal partilerden, HEP, DEP, HADEP kapatıldı, yöneticileri siyasette yasaklı hale getirildi. Kürt halkının siyasi temsilcileri demokratik zeminde siyaset yapması yasaklarla engellenirken, Türkiye siyaseti demokrasiden uzaklaştırıldı. Kapatılan diğer partiler de düşünüldüğünde, Türkiye partiler mezarlığına dönüştürüldü. Kürt halkının temsilcileri, demokratik mücadele zemininden çıkarılarak, sorunlarına başka zeminlerde çözüm aranmaya başlandı. "ifadelerini kullandı.

Açıklamaların okunmasından sonra yapılacak olan mektup eylemi için PTT gişesine doğru gidildi.Mektuplar gönderildikten sonra eyleme son verildi.

Editör

Basın Açıklmasını İndirmek için tıkla

 1728 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret196089
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!