• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
KESK ONURUMUZDUR..!

BİRLİKTEYKEN DAHA GÜÇLÜYÜZ!

EĞİTİM SEN'Lİ OLMA ZAMANI
PERFORMANSA, SINAVA HAYIR!
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ
5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Unutmayacağız, unutturmayacağız...


16 Mart 1988 tarihinde gerçekleşen Halepçe katliamı ağır sonuçlarıyla bir insanlık dramı olarak tarihe geçmiştir. Saddam Hüseyin rejiminin Kürtleri ve Halepçe’de yaşayan diğer halkların hedef alındığı katliamda, tüm dünyanın gözleri önünde, 5 binden fazla çocuk, kadın ve erkek kimyasal silahlarla acımasızca katledilmiştir. Katliamın izleri günümüzde bile insanların ve doğanın yaşamını etkilemeye devam etmektedir.

Yıllardır toplumun vicdanında ve hafızasında derin izler bırakan acıların ve katliamların son bulması gerekmektedir. Hiç kimsenin insanlığa karşı suç niteliğinde olan hiçbir saldırı ya da katliamların hedefi haline gelmediği, ölümün karşısında yaşamın savunulduğu bir ülkede barış içinde bir arada yaşama mücadelesini güçlendirmek başta emek örgütleri olmak üzere, tüm emek ve demokrasi güçlerinin öncelikli hedefi olmalıdır.

         Bugünkü koşullarda hala sıcak savaş gerçeğinin yaşanması çözüm ve diyalog konusunda insanlık onuruna yakışacak şekilde ilerleme kaydedilmediğini ve emperyalist güçlerin paylaşım krizinin toplumlara mal olmaya devam ettiğini göstermektedir.

Her fırsatta savaş çığırtkanlığı yapan, sürekli ölümü ve öldürmeyi kutsayanlara karşı yaşamı ve yaşatmayı savunmaya devam etmek zorundayız. Emek ve demokrasi platformu olarak sadece Mart ayında yaşananları değil, bugüne kadar gerçekleşen bütün katliamları lanetliyor, kaybettiklerimizi saygıyla ve özlemle anıyoruz.

Unutmayacağız, unutturmayacağız.

 

 

MARDİN EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU

 229 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret289849
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!
1 MAYIS
BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ