• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

BİLİYORUZ BU BİR MALUMUN İLANIDIR

GEÇİNEMİYORUZ!!!

 

Gün geçtikçe ağırlaşan ekonomik krizi sadece “kur ve piyasa” denkleminde değerlendirmek sorunun sadece bir yüzünü görme anlamına geldiğini vurgulamak isteriz.

Bugün karşı karşıya kaldığımız tablo, genel anlamda sömürü düzeninin özelde de emek sömürüsünün bir sonucudur. Yürütülen politikaların izlenilen yolun bizleri uçuruma sürüklediğini ve tek çıkış yolunun acilen radikal demokrasiye dönüş olduğunu her fırsatta haykırıyorduk. Demokratik haklar temelinde düşüncelerini ifade eden yazarlar, düşünürler, siyasetçiler ve gösteri yapan öğrenciler cezaevlerinde. Ülkenin aydınlık yüzlerini ve geleceğimiz olan gençleri susturarak, baskılayarak ve tutuklayarak ülkeyi daha da karanlık bir duruma sürüklüyorsunuz.

Yanlış ve yetersiz politikalar sonucu ataması yapılmayan binlerce öğretmen, sağlık emekçisi, iş bulamayan üniversite öğrencisi ve her geçen gün daha da yoksullaşan Türkiye halklarının bütün zenginliklerini bir avuç yandaş ve sermayedara peşkeş çeken AKP-MHP iktidarı ülkeyi daha da karanlığa sürüklemektedir.

Üniversite öğrencileri yurt bulamadığı için sokaklarda kalıyor, barınamıyor.

Yoksulluğa, artan dolar ve euro kuruna karşı açıklama yapmak isteyenlere ve “Barınamıyoruz” diyen öğrencilere müdahale ediliyor. Tüm bu koşullar altında ve talan düzeninde biz emekçilerin geçinmesi elbette imkansızdır.

GEÇİNEMİYORUZ, çünkü: Ülke bütçesinin önemli bir kısmı savaşa, askeri ihalelere, Diyanet’e ve yandaşlara tahsis ediliyor.

GEÇİNEMİYORUZ, çünkü: Evrensel hukuk, insan hakları ve demokratik anlayışıyla ilgili tüm ilkelerin ayaklar altında olduğu bir ülkede ekonomik istikrarın sağlanması söz konusu olamaz.

GEÇİNEMİYORUZ, çünkü hemen hemen her alanda emekçilerin haklarını savunması gereken “Sarı Sendikalar” türetildi ve söz konusu sendikalar hükümet şubeleri gibi hareket ediyor. Baskıyla ve korkuyla üye yapmaya çalışan sarı sendikalar emekçileri masada yoksulluğa mahkum ediyor.

GEÇİNEMİYORUZ,  çünkü ödemeleri dövizle yapılacak olan geçiş garantili otoyollar ,köprüler ve müşteri garantili hastanelere Halkın bütün kaynakları aktarılmakta.

Ülkedeki tüm geçinemeyenler, barınamayanlar ve konuşamayanlar adına; Ülkeyi yönetenlere acil çağrımızdır; Piyasa dengeleriyle oynamayı bırakın. Demokratik işleyişin ortadan kalkmasına neden olan tüm işleyiş ve uygulamalara son verin. Savaş ekonomisinden, olağanüstü durumlar yaratacak politikalardan acilen vazgeçin. Halkın zenginliklerini yok pahasına satmaktan vazgeçin. Bütün emekçiler nezdinde yok hükmünde olan Toplu İş Sözleşmesinden hemen dönüp, emekçileri enflasyon karşısında ezdirmeyecek yeni bir toplu iş sözleşmesi acilen hayata geçirin.

 

 

Değerli kamu emekçileri, Bunları sadece buradan değil meydanlarda da söylüyoruz, söyleyeceğiz. Bu çerçevede Konfederasyonumuz  ‘’ GEÇİNEMİYORUZ!  İnsanca yaşam, Emekten ve Halktan yana bütçe için Omuz Omuza’’ şiarıyla 18 aralıkta Diyarbakır’da yapacağımız mitinge hepinizi davet ediyoruz.

UNUTMAYALIM Kİ!

Kurtuluş Yok

Tek başına

Ya hep beraber

Ya Hiçbirimiz.

 

KESK MARDİN ŞUBELER PLATFORMU

142 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret235067
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!
1 MAYIS
BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ