• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
KESK ONURUMUZDUR..!

BİRLİKTEYKEN DAHA GÜÇLÜYÜZ!

EĞİTİM SEN'Lİ OLMA ZAMANI
PERFORMANSA, SINAVA HAYIR!
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ

KHK ZULMÜ BİTSİN ARTIK YETER!

11/12/2021

KHK zulmü, emekçileri sosyal ölüme mahkûm ederek can almaya devam ediyor.

                                      BASINA VE KAMUOYUNA

KHK zulmü, emekçileri sosyal ölüme mahkûm ederek can almaya devam ediyor. Herhangi bir dayanak olmadan, tamamıyla keyfi uygulamalarla ve istediği biatkâr toplumu oluşturmak amacıyla çıkardığı KHK’ler ile emekçileri işinden etmenin yanı sıra, ihraç emekçilerin iş bulmasını engelleyerek ve seyahat etme hakkı dâhil birçok sosyal haktan mahrum bırakarak kamu vicdanının asla kabul etmediği uygulamalara devam etmektedir.
En son SES üyemiz olan ve emeği ile ekmeğini kazanmaya çalışan, daha demokratik bir ülkede yaşamak için sendikal faaliyetleri yürütmek dışında bir suçu olmayan ve yine haksız ve hukuksuz şekilde ihraç edilen Fatma Demirel arkadaşımız bu zulme dayanamadı ve yaşamına son verdi. Herkes bilsin ki, bu zulmün sahibi iktidar ve iktidarın bu haksız ve hukuksuz KHK’leri bu intiharın sorumlusudur. Adaletin işlediği günlerde, iktidar gücüyle kötülüklerine devam edenler, elbet emekçilere ve halka hesap verecektir.
KESK olarak, ilk andan itibaren Komisyonun yetkili bir hukuk organı olmadığını, seçilen üyelerin bağımsız ve tarafsız olmadığını ve çalışma güvencesi olmayan, evrensel hukuk ilkelerinden daha çok siyasi sâiklerle iktidarın yalakalığını yapan bu komisyonun etkili bir başvuru yolu olmadığını dile getirdik ve dile getirmeye de devam ediyoruz.
KESK olarak, yetkililere tekrar sesleniyoruz:
Bu zulme artık bir son verilmeli, OHAL komisyon derhal lağvedilmeli; aldığı ret kararları derhal iptal edilmeli ve haklarında memuriyeti engelleyen herhangi bir kesinleşmiş yargı kararı bulunmayan, hukuken suç olmayan gerekçelerle ihraç edilen tüm kamu görevlileri bütün haklarıyla birlikte derhal görevlerine iade edilmelidir.
                                               

KESK MARDİN ŞUBELER PLATFORMU
199 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret271464
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!
1 MAYIS
BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ