• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
KESK ONURUMUZDUR..!

BİRLİKTEYKEN DAHA GÜÇLÜYÜZ!

EĞİTİM SEN'Lİ OLMA ZAMANI
PERFORMANSA, SINAVA HAYIR!
1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ

PATRONA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE

Krizin Faturasını Emekçiler Değil, Krizi yaratanlar Ödesin...

Yaşanan pandemi ve ekonomik kriz koşullarinda 2021 yılına girerken uygulanan yanliş siyasi ve ekonomik politikalar Ülkeyi enflasyondan işsizliğe, yoksulluktan ekonomik durgunluğa hayatın her alanını kabusa çeviren kapsamlı bir krizle karşı karşıya bırakmıştır.

            Saray yönetimi ve AKP her ne kadar da " En kötüsü geride kaldı, durgunluk bitti V şeklinde büyüyoruz, ekonomi tıkırında " gibi içi boş nutuklar atsa da biz yani halkın %99 nun yaşadığı gerçekler değişmedi.

            Bizim için krizin anlamı iğneden ipliğe her şeye gelen zamlardır. Artan hayat pahalılığıdır. Eriyen ücretlerimiz-maaşlarımız satınalma gücümüzdeki düşüştür. Her aliş verişte cebimizden çıkan paranın artması, poşetlerimizin küçülmesidir. Yani geçinememektir.

            Ne yazık ki içinde olduğumuz bu günlerde ve mevcut koşullarda 2021 bütçesi ve milyonları ilgilendiren Asgari ücret görüşmeleri devam etmektedir. AKP/Saray yönetimi her krizde olduğu gibi bu krizin de faturasini zaten geçinemeyen işçinin, emekçinin asgari ücretteki artışına göz dikerek aşmaya çalıştığını hayretler içinde izliyoruz.

            Biz işçiler, Emekçiler, Kadınlar ve sömürüye, talana, savaşa ve sermayeyi sömürü aracı olarak kullananlara karşı duranlar buna karşı sesiz kalmayacağımızı "krizin farurasını emekçiler değil patronlar , ülkeyi bu hale getiren yöneticiler, talan edenler ödesin " diye haykıracağımızı buradan belirtmek isteriz.

            Yapılacak olan Asgari ücretteki artışın insan onuruna yaraşır bir yaşamı sağlayacak düzeye getirilmesini buradan bir kez daha haykırıyoruz.

            Asgari ücret bir pazarlık konusu olmamalı sadece ücretler değil çalişma koşulları, işsizliğin son bulacağı, güvenceli çalişmanın gerçek anlamda hayata geçirileceği , iş kazalarının son bulacağı, kadınların iş yaşamında daha aktif olmasını sağlayacak koşulların oluşturulacağı ve eşit şartlarda istihdam edileceği şartların oluşturulmasına katkı sunacak politikaların ve düzenlemelerin karşılanması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. 

            SON OLARAK!

            Pandemi koşullarının yanısıra ülkenin yaşadığı enflasyon krizinin göz önünde tutularak belirlenecek olan Asgari ücretlerin 10 milyonlarca insanı etkileyeceği unutulmamalıdır.İşçi sendikası konfederasyonlarının ve siyasi partilerin talep ettiği 3800-4000tl asgari ücret, asgari geçim indirimi ve asgari ücretin vergiden muaf tutulması gibi taleplerinin pazarlık konusu yapılmadan kabul edilmesinin hayati önem taşıdığını buradan tüm kamuoyuna ve hükümete bildiriyor

            " PATRONA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE "  diyoruz...

 

MARDİN EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU

531 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret271472
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!
1 MAYIS
BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ