• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Bu ülkede uzun süredir yaşanan hukuksuzluk, yasasızlık, yasa tanımamazlık söz konusu., bugün yine bunun bir sonucu ile karşı karşıyayız

  Bu durum hukuksuzluğu ,adaletsizliği normalleştirme, alıştırma çabasıdır.Ama bizim için bu durum ne normalleşecek ne de alışılacak bir durum değildir.Darbe girişimi bastırıldıktan sonra demokrasi zaferi kutlayanlar, gelinen süreçte demokrasiyi ortadan kaldırdıkları gibi; fırsatçılık, keyfiyet ve hukuksuzluğu norm haline getirmişlerdir. Yüz binlerce insan işlerinden ihraç edildi, gazeteler, dernekler kapatıldı. 1982 Anayasası antidemokratik olmasına rağmen o bile rafa kaldırıldı. Artık hukuk tekelden yapılıyor, demokrasinin esamisi okunmuyor. Siyasetçiler tutuklandı, kayyumlar atandı. Savaşın suç olduğu dünyada, ülkemizde barış talebinde bulunan insanlar gözaltına alındı;demokrasi talep edenler ,anayasal hakkını kullananlar suçlu algısı yaratılarak ihraç edilmeye devam ediliyor.Mardin Büyükşehir Belediyesinde KADIN VE GENÇLİK HİZMETLERİ Daire Başkanı görevini yürüten Gülizar İPEK arkadaşımız önce açığa alınmış olup;bu hukuksuzlukların sonucunda 14 ocak 2020 de Mardin Büyükşehir Belediyesi yüksek disiplin kurulu tarafından memurluktan men edilmiştir.Bu karar tamimiyle keyfiyetçi bir tutum olup; hiçbir hukuksal ve yasal dayanağı yoktur.

Ahlaki politik toplum değerlerinin yok edilip toplumu saltanat,itibar ve tekçilik üzerine inşa edildikçe yoksuluk-işsizlik artıyor.İşsizlik ekonomik kriz kadına yaklaşım bu ülkede bu kadar kötüyken her gün taciz ,tecavüz ,kadın katliamları ,çocuk istismarları ve toplu intiharlarla güne uyanırken kadın bedeni üzerinden sistemin her türlü zor aygıtları kullanırken kadınların iyiye ,güzele,eşitliğe ve özgürlüğe olan mücadelesi devam edecektir.

Faşizmin yoğun baskı ve uygulamalarını kriminalize etme çabalarına rağmen yılmadan direniyor ve  mutlaka bu hukuksuz kararlara imza atanları inşa edeceğimiz demokratik yaşamda hukuk önünde hesap sorulacağını bütün kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.Bu temelde mücadelemizi her geçen gün büyütecek yarınları özgür kılabilmek için mücadeleye devam edecez.

KESK MARDİN ŞUBELER PLATFORMU

MARDİN ŞAHMARAN KADIN PLATFORMU

MARDİN TABİP ODASI

MARDİN DİŞ HEKİMLERİ ODASI

          MARDİN TMMOB666 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret201180
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!