• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

HALK İÇİN BÜTÇE, DEMOKRATİK BİR ÜLKE İSTİYORUZ!!!

20/12/2019

Diyarbakır Bölge Mitingi Çalışmaları

KESK Eş Genel Başkanı Aysun GEZEN ve iş kolu MYK'larımız AHMET KELEŞ (TARIM ORKAM-SEN), Aziz ÖZKAN(BES), Yılmaz YILDIRIMCI, ADEM YAVUZ KAYA (TÜM BEL-SEN), Varol ÖZTORUN(EĞİTİM SEN) Bugün(19.12.2019) saat 17.00'da KESK Mardin binasında "halk için bütçe" şiarıyla 22 aralık Diyarbakır Bölge Mitingi ve genel süreci değerlendirmek üzere KESK bileşenleri üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. 

Diyarbakır’da düzenleyecekleri bölgesel mitinge ilişkin Mardin’de konuşan KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, HDP’li belediyelere kayyum atanması ve iktidarın baskı politikalarına karşı “22 Aralık’ta yan yana omuz omuza olmak istiyoruz” diye seslendi. 

Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu (KESK) Mardin Şubeler Platformu 22 Aralık’ta Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda “Halk için bütçe demokratik bir ülke istiyoruz” şiarı ile yapılacak miting öncesi bir araya gelerek açıklama yaptı. KESK genel merkez yöneticilerinin de katıldığı açıklama şube binasında yapılırken, açıklamayı KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen yaptı. 

AKP iktidarının 15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilerek, “tek adam rejimini” kurmaya çalıştığını belirten Gezen, “Tek bir kişinin dudakları arasında çıkan şeylerin kanun sayıldığı bir ortamda bunun tabi ki emek alanına da yansımaları oldu. Yıllardır yapmak istedikleri kamusal alanın dönüşümü, esnek ve güvencesiz istihdam biçimlerinin hakim kılınması ve ucuz iş gücü yaratılması için iktidar en ciddi adımları 35 tane KHK ile attı. Burada 150 civarında yasa bin 500 üzerinde mevzuat değişikliği yapıldı. Bunların neredeyse tamamı darbe girişimiyle kalıcı hale getirilen düzenlemelerdi” dedi.

‘MÜCADELEYİ YÜKSELTMEYE BAĞLI’

İktidarın 31 Mart yerel seçimlerinde kan kaybettiğini aktaran Gezen, “Tekçi zihniyeti savunan milliyetçi baskıcı faşizan yönetim, toplumsal muhalefet üzerinde baskılarını gittikçe artırıyor. Maalesef artık rıza üretemeyen bu iktidar, iktidarını uzatmak için zor baskıya ve zor aygıtına daha fazla sarılmaya başladı. Halkın seçtiklerini tamamen yok sayarak, halkın iradesini gasp ederek, halkın seçtiklerini tutuklayarak kayyumlar atadı. Tüm bunlara karşı 22 Aralık’ta yan yana omuz omuza olmak istiyoruz. Biliyoruz ki; biz örgütlendiğimiz de hiçbir kuvvet bizi yenemez. Bu talepleri hayata geçirmek mücadelemizin yükselmesine bağlı” diye konuştu.

 444 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret235067
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!
1 MAYIS
BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ