• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Emek ve meslek örgütleri olarak; şartlar ne olursa olsun emek, barış ve sağlık hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Tüm arkadaşlarımız derhal serbest bırakılıp bu hukuksuzluğa son verilmelidir

 

11.12.2019 Sabahına; aralarında Tabip Odası Eş Başkanı Derya ETEM, BES Şube Yöneticimiz Mustafa BENLİ, SES eski Şube Yöneticisi Emel ORAN ve birçok siyasetçi evi ve işyerleri basılarak hukuksuzca gözaltına alınmıştır. Anayasa Mahkemesinin düşünce özgürlüğü, örgütlenme  ve sendikal faaliyetlerinden dolayı kimse suçlanamaz kararları ortadayken; mevcut iktidarın, adeta suç üreten ,yasal gerekçesi olmayan  ve gizli tanıklarla dosyaya kısıtlılık kararı getiren; uzun gözaltı süreci ile insan hakları ihlaline sebep olan ve adeta işkenceye dönüştüren bu hukuksuzluğu kınıyoruz.

Ülkenin içinden geçtiği bu süreçte toplum; gözaltı, tutuklama ve envai çeşit baskı yöntemleriyle zapturapt altına alınmak istenmektedir. En temel  haklarımız bile kriminalize edilerek suç oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Mevcut iktidar bu baskı yöntemleriyle toplumu istediği şekilde dizayn etmeye çalışmakta ve mücadeleyi pasifize etmeye çalışmaktadır. Demokratik toplumcu mücadele anlayışını benimseyen biz emek ve meslek örgütleri ;demokratik, fiili ve meşru mücadele çizgimizden vazgeçmeyeceğimizi tekrar beyan ediyoruz.

Üye ve yöneticilerimiz haksız ve hukuksuz bir şekilde işlerinden ihraç edilmeleri yetmezmiş gibi iktidar gün be gün zulmünü arttırarak meşru mücadele haklarımızı ellimizden almaya çalışmaktadır. Ancak bilinmeli ki bu baskı arttıkça bizim dayanışmamız ve mücadelemiz çoğalarak devam edecektir.

Bizler, emek ve meslek örgütleri olarak; değerlerimizi, toplumun sağlık ve yaşam hakkını savunmak, şartlar ne olursa olsun emek, barış ve sağlık hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Tüm arkadaşlarımız derhal serbest bırakılıp bu hukuksuzluğa son verilmelidir.


   KESK MARDİN ŞUBELER PLATFORMU

MARDİN TABİP ODASI

MARDİN DİŞ HEKİMLERİ ODASI

 443 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret196087
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!