• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Basına ve Kamuoyuna

19 Ağustos 2019 tarihinde Mardin Büyük Şehir Belediye Başkanı devam eden dava süreci  gerekçe gösterilerek hukuksuzca  görevinden uzaklaştırılmış ve aynı gün hukuksuzluğa;  Kadın Ve Gençlik Politikaları Daire Başkanı Gülizar İpek'in görevinin başına geçmesi resmi bir yazı ya da bildirim olmaksızın engellenmiştir.  Daire başkanlığında çalışan 30 kadın çalışan görevlerinin başına yaklaştırılmamış ve mesai takip formlarına imza attırılarak kurum dışına çıkarılmıştır. Mobing uygulanan bu çalışanlar başkanlık bünyesinde uzun süredir  çalışma yürüten kadrolu personel olup bir kısmı kadrosu olmayan taşeron olanların da görevine son verilmiştir.

Kadın ve Gençlik Politikaları Daire Başkanlığının görevİ;  kadını güçlendirecek ,Eril zihniyet karşısında kadınının yaşamın asli unsurunu ortaya koyan projelerin adımlarını atmaktır.ve bu doğrultuda da pek çok alanda aktif ve etkin çalışma yürütme çabasında olan ,günlük görev sürecinde soruşturmaya konu olabilecek her hangi bir ihale, kiralama vb. durum söz konusu değilken arkadaşımızın ilk önce kadın ve gençlik poitikaları daire başkanlığı görevinden hukuksuzca uzaklaştırılmış,kadRo ve derce ünvanı göz önünde bulundurulduğunda 7.derece sağlık memuru olarak atamak hukuken mümkün olmadığı  anlışalımış olacak k,i bu hukuksuzluğuna bir hukuksuzluk daha ekleyerek 3 aylık GÖREVİNDEN uzaklaştırma cezası verilmiştir

Kayyım süreciyle başlayan eş başkanlık başta olmak üzere tüm  kadın kazanımlarını hedefi haline almış kadına düşman politikalarla hak ihlallerine devam etmektedir . kadınların kamusal alandan uzaklaştırarak kendi eril sistemini sağlama almak istemektedir. 

Biz kadınlar 5 bin yıllık eril zihniyete karşı verilen  ve bedel ödüyerek kazandığımız haklarımızdan asla vazgeçmiyecegiz . bu mücadeleyi yürüten ve bu mücadelede bedel ödeyen tüm kadın arkadaşlarımızın  sonuna kadar yanlarında olucaz. 

Kadınız, anayız, işçiyiz,emekçiyiz, haklıyız vazgeçmiyeceğiz ve kazanacağız.

 

MARDİN ŞAHMARAN KADIN PLATFORMU533 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret192472
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!