• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Newroz Pîroz Be!

DEHAK’LARA KARŞI BİRLEŞMENİN ADIDIR NEWROZ

Newroz  Pîroz  Be!

                Özünü direnişten alan Newroz,insanlık tarihinin çıkışıyla neredeyse eşzamanlıdır. Guti’lerden Huri’lere, Urartu’lardan Med’lere ezilmiş halkların ‘’Yeni gün’’  ve ’’ Yeniden doğuş’’ olarak gördüğü kutsal ve anlamlı bir bayramdır.

                Zulme, baskı ve zorbalığa karşı isyan ateşinin yakıldığı gün olan Newroz, bu yıl halklar arasındaki birlik ve barış köprüsü olacaktır.

                Newroz; sürekli bakılanan, ezilen, ötekileştirilen ve  yok sayılmaya çalışılan, iktidarlarca dileri yasaklanan, kültürel asimilasyona tabi tutulan halkların yeniden doğuşu ve direnişlerinin sembolüdür.

                Binlerce yıllık köklü tarihi ve değerleriyle Anadolu ve Mezopotamya’da yaşayan halklar için barış ve kardeşlik tutumundaki ısrar ve kararlılık zalim
Dehak’ları yer ile yeksan edecektir.

                Ülkemizde artan baskıcı ve otoriter yönetim anlayışı, ırkçı ve şovenist söylemlerle yıkılmaya çalışılan kardeşlik köprüsüne bu Newroz Bayramı’nda daha da sahip çıkılmalıdır. Bu yangını körüklemeye çalışan, meydanlardan bas bas bağırarak bir halkı yok sayan, terörist olarak gören ve ‘’Topluma kazandırılması gerekiyor.’’  şeklindeki söylemlerle faşizmin değirmenine su taşıyanlara en anlamlı cevap barışa ve insanlığa sahip çıkmak olacaktır.

                Ülkemizde gittikçe derinleşen ve halkı yoksullaştıran ekonomik krizin bedelini halka ve emekçilere yıkmaya çalışan iktidara karşı birleşmenin ve krizi yaratanların krizin faturasını da ödemesini  Newroz alanlarından bir daha haykıracağız.

                Yapılmaya çalışılan baskılara,zulme,ötekileştirmelere ve faşist yaklaşımlara karşı emekçiler ve ezilenler olarak Demirci KAWA ruhuyla mücadelemizi sürdüreceğiz.

                Eşit, özgür ve insanca bir yaşamın sürdürülmesi savaş çığırtkanlığıyla değil, emekçiler arasındaki özgürlük, barış ve kardeşlik duygularının güçlenmesi ile olur.

                Bu anlamda birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek ve toplumsal barışa katkı sunacak olan Newroz Bayramı’na, KESK olarak bütün üyelerimizi ve Halkımızı davet ediyor, özgür yarınları hep birlikte inşa edelim istiyoruz.

 

NEWROZ DİRENİŞTİR!

NEWROZ BERXWEDANE

ნიშნავს წინააღმდეგობის

NEVRÛZ  RÛZΠ TAB  BORDEN EST

նշանակում է դիմադրության

NEWROZ KUTLU OLSUN!

NEWROZ PİROZ BE!

Dehakların Tüm Baskı,  Zor Ve Şiddetine,

Savaşa, Sömürüye ve Zulme,

Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Adalet İçin

NEWROZ’DA ALANLARDAYIZ!

 

 

KESK MARDİN ŞUBELER PLATFORMU167 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret185591
Hava Durumu
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ!