• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KHK ile ihraç edilen okul öncesi öğretmeni Duygu Şahlar, 'Bi’Şey Anlatıcam Eee, Kurtulduk Mu?' adlı tek kişilik oyun Eğitim Sen MARDİN Şubemizde sahne aldı

   Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen Eğitim Sen üyesi okul öncesi öğretmeni Duygu Şahlar,  “Bi’Şey Anlatıcam Eee, Kurtulduk Mu?” oyunuyla Eğitim Sen MARDİN Şube'mizdeydi. 7'den 70'e herkesin izleyebileceği 'bir özgürlük masalı'ydı anlatılan oyun.
Bir farenin, yaşadıkları kölelik düzeninin farkında olmayan hamsterlara özgürlüğü tarif ettiği oyun ilgiyle izlendi.
   “Bi’Şey Anlatıcam" oyunuyla Eğitim Sen şube ve temsilcileri aracılığıyla Türkiye turuna çıkan Duygu Şahlar gittikleri illerde KHK ile ihraç edilmiş kamu emekçileriyle ve halkla buluşmayı hedeflediklerini söyledi. Şahlar, "KHK’la işime sonra verildikten sonra 'Şimdi birbirimize bir şey anlatma, birbirimizle buluşma zamanı' dedim. Tiyatro yetişti imdadıma. 'Bi’şey Anlatıcam' dedim önce, sonra da 'Eee, kurtulduk mu?' masalını anlatmaya başladım. Önceleri dostlara anlattığım bir masal olmuştu, şimdi ise herkesle buluşmak istediğim bir köprü. Bir özgürlüğe kaçışın hikayesini anlatıyorum, uğradığım her durakta. Sendikam Eğitim Sen'in aracılığıyla gittiğim il ve ilçelerde KHK’lı olan olmayan bütün herkesle söyleşiyorum, çaresiz olmadığımızı anlatmaya çalışıyorum." dedi.
   Eğitim Sen MARDİN Şube Başkanı Mustafa BOZAN, Duygu Şahlar'a teşekkür ederek, "Duygu Öğretmenimiz bizim gibi hukuksuzca ihraç edilmiş bir arkadaşımız. İhraç edenler; bizlerin korkacağını, doğrularımızı söylemekten geri duracağımızı zannediyorlardı ancak yanıldılar.  Duygu arkadaşımız da sahnelediği oyunuyla şehir şehir gezerek korkunun üzerine gidiyor. Bu zor günlerin aşılması için verilen mücadeleye oyunuyla katkı sunuyor." dedi.

   Oyun sonunda KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen MARDİN Şube yöneticileri ve oyunu izleyenlerle ülkede yaşanan süreç ve oyun üzerine söyleşi yapıldı. Farklı şehirlerde oyun sonrasında yapılan çekimler video günlüğe (belgesel) dönüştürülecek.                           

                                              EĞİTİM SEN MARDİN ŞUBESİPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
233 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret161258
Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° 3°
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!