• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Basın Açıklaması

15 Temmuz fırsatçılığını günden güne arttıran AKP iktidarı, kamu emekçilerini hedef tahtasına koymaya devam ediyor. Daha önce açığa alma, aylıktan kesme , kademe durdurma ve ihraç etme yöntemlerini kullanarak yıldıramadığı kamu emekçilerini bu sefer de insanlık suçu sayılabilecek  sürgün yöntemini deneyerek biz Eğitim-Sen’li öğretmenleri yıldırabileceği yanılgısına kapılmıştır.

 Çocukların eğitim ve yaşam hakkını savunduğumuz ve tamamen sendikal bir eylem olan 12 Ekim ve 29 Aralık grevlerine katıldıkları gerekçesiyle Mardin de 120 üyemiz olmak üzere Türkiye’de 1000 den fazla eğitim emekçisi Türkiye’nin değişik illerine sürgün edilmiştir.

           Yaklaşık 1 yıldır Milli Eğitim binalarını istihbarat bürolarına çeviren, yandaş sendikanın isteklerini yerine getirmekten başka hiçbir şey yapmayan MEB aldığı bu kararla Türkiye’de eğitimi bitirme noktasına getirmiş, adetaceza infaz kurumuna dönüşmüştür. Daha önce verilen aylıktan kesme cezalarının bir bir geri dönmesinin ardından Memursen’ nin TİS masasında bütün kamu emekçilerini satmasının üzerini örtmek ve yandaş sendikaya nefes aldırmak, kamu emekçilerini tekrar korkutmak ve yıldırmak amacıyla yandaş sendikanın eliyle böyle bir karara imza atılmıştır. Resmi tatilin başlamasıyla bayram fırsatçılığı yapan MEB, herhangi bir gerekçe belirtmeden özellikle de bölgemizde eğitim-öğretimi askıya almıştır. Eğitim-sen düşmanlığı yaparak eğitim-öğretimi dinselleştirmeye, içini boşaltmaya çalışan iktidarın ; kendisine biat eden,eğitim politikalarındaki yanlışlıkları görmezden gelecek, nitelik ve yetkinlikten uzak, her isteğini yerine getirebilecek yandaş sendika dışındaki sendikalara yaşam alanı bırakmama ve faşizmi kurumsallaştırma çabası boşunadır. Eğitim-Sen’nin köklü mücadele tarihine bakmadan bu tür ucuz yollara başvuranlar Eğitim-sen’den tarihi bir ders alacaklardır. Daha önce yaptıkları hukuksuzluklar nasıl döndüyse, bu hukuktan uzak uygulama da en kısa sürede örgütlü mücadelemizle dönecektir.

              Bizleri okullardan uzaklaştırarak kendi eğitim politikalarınızı rahatça uygulayıp çocuklarımızı çeşitli sapkın cemaatlere peşkeş çekmenizi asla kabul etmiyor; Eğitim-Sen olarak çocuklarımızı ve geleceğimizi kirli ellerinize bırakmayıp sonuna kadar mücadele edeceğimizin sözünü veriyoruz.

                                                                  EĞİTİM SEN MARDİN ŞUBESİPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
448 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret161258
Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° 3°
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!