• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Milli Eğitim'in Öğretmenlere Savaş İçin İmza Kampanyasına Katılmalarına Yönelik Yaptığı Baskı!!!

Afrin operasyonuyla savaş haline giren ülkemizde oluşan durum, etkilerini göstermeye başlamış bulunmaktadır. Savaşın yaratacağı yıkımları görmezden gelen savaş çığırtkanlarının savaş naraları her kurumda baş göstermiş bulunmaktadır.

Daha önce de sıkça söylediğimiz ve olmaması gereken’ kurumsal faşizmin’ belli başlı kişilerce özelikle yapılmaya çalışıldığını görmekteyiz. Ölümü kutsayan ve bunu bir ranta çevirmeye çalışan bu güruh aslında son zamanlarda bunu bir meslek grubu haline getirmiştir. Girdikleri ortamlarda savaş naraları atıp ölümü kutsayan bu kişiler binlerce masum insanın ölümüne neden olmanın verdiği vicdan rahatlığıyla yaşamlarını sürdürebilmektedir. Özellikle eğitim camiasında bu zihniyetin yerleşmiş olması utanç vericidir. Asıl görevi yaşama ve yaşatmayı savunmak olan ve bunun mücadelesini vermeyi ilke haline getirmesi gereken eğitim camiası bunun tam tersine savaşı övüyorsa, ölümü rant veya makam- mevki kapısı olarak görüyorsa bu camianın geleceğimizi karartmaktan başka yapabileceği hiçbir şey kalmamıştır.

Mardin’de okullara gönderilen ve savaşı desteklemelerine dönük imza kampanyasına eğitim emekçilerinin katılmalarını isteyen Mili Eğitim Müdürlüğünün eğitimle olan ilgisinin sorgulanması gerekmektedir. Bu mesajı görevde yükselme için bir fırsat olarak gören okul idarelerinin de savaş çığırtkanlığı asla unutulmayacaktır. Tarih bu utanç tablosunu elbette ki yazacaktır.

                Bizler, Eğitim ve Bilim emekçileri olarak herhangi bir savaş sözleşmesini imzalamayacağımızı; doğayı, toplumu ve bütün canlıların yaşam hakkını savunma ilkemizden taviz vermeyip bütün dünyada barışın tesisi için mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtmek istiyoruz.

 

 

EĞİTİM SEN MARDİN ŞUBESİPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
714 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KESK'ten Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret161258
Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° 3°
Saat
ANADİLSİZ EĞİTİM OLMAZ
DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN EĞİTİM SEN'DE ÖRGÜTLEN
10 EKİM ANKARA KATLİAMI!
FAŞİZME, DARBELERE VE SAVAŞA KARŞI BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!
21 MART NEWROZ KUTLU OLSUN!
5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!